
Murapol Ergo – Raport listopad '26
ul. Legionów
Polesie, Łódź
Murapol Real EstateŚrednia cena za m²
10 033 zł/m²
Zmiany cen ofert
▲ +3
średnio +9% (+37 tys. zł)
▼ −130
średnio −19,2% (−101 tys. zł)
ofert podrożało / potaniało od 3.08.2026
Ceny od
276 500 zł
Dostępna oferta
128 / 178
72% w ofercie · 50 sprzedanych
Zaawansowanie budowy
Zagospodarowanie terenu(90%)
III kwartał 2025
Rozpoczęcie budowy
IV kwartał 2026
Planowane zakończenie
Rozkład dostępnych ofert
Struktura podaży według wielkości mieszkań — ile lokali było na starcie, ile zostało, a ile już sprzedano.
Kawalerkido 35 m² · 21% lokali
27/38(29%)
2 pokoje35-55 m² · 74% lokali
92/131(30%)
3 pokoje55-70 m² · 5% lokali
9/9(0%)
4+ pokojepowyżej 70 m² · 0% lokali
0/0(0%)
Co to mówi o inwestycji
- 2 pokoje schodzą najszybciej — sprzedane 39 z 131.
- Największa dostępna podaż to 2 pokoje (92 w ofercie).
- 3 pokoje dopiero wchodzą w sprzedaż — dużo zostaje w ofercie.
Ceny mieszkań w tej inwestycji według liczby pokoi
Cena za całe mieszkanie, tylko lokale dostępne w sprzedaży. Skala taka sama jak w „Projektach w okolicy” niżej — można porównać.
Kawalerki
47 ofert
333 tys.–375 tys.
połowa ofert, zł
2 pokoje
59 ofert
403 tys.–506 tys.
połowa ofert, zł
3 pokoje
7 ofert
505 tys.–515 tys.
połowa ofert, zł
4+ pokoje
13 ofert
525 tys.–622 tys.
połowa ofert, zł
80% ofertśrodkowa połowa ofertmediana
Tabela lokali
Wszystkie lokale inwestycji według układu (kolumny) i piętra (wiersze). Kwadraciki na kaflu to wszystkie lokale z danego piętra i układu — kliknij kafel albo najedź na , żeby przejrzeć ich rzuty i szczegóły.
| Piętro | Kawalerka25–27 m² | Kawalerka27–29 m² | Kawalerka33–34 m² | Kawalerka35–36 m² | Kawalerka37–39 m² | Kawalerka39–41 m² | Kawalerka44 m² | Kawalerka51 m² | Kawalerka53 m² | 2 pokoje32–33 m² | 2 pokoje35–36 m² | 2 pokoje39–41 m² | 2 pokoje41–43 m² | 2 pokoje48–50 m² | 2 pokoje50–52 m² | 2 pokoje52–53 m² | 3 pokoje52–53 m² | 4 pokoje53–54 m² | 4 pokoje62 m² | 4 pokoje66 m² |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kuchnia | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks | aneks |
| Parter | ||||||||||||||||||||
| I | ||||||||||||||||||||
| II | ||||||||||||||||||||
| III | ||||||||||||||||||||
| IV |
Kolumna to układ: liczba pokoi i metraż. Lokale z tą samą liczbą pokoi, których metraże różnią się najwyżej o 2 m² (±1 m²), łączymy w jedną kolumnę. Kafel pokazuje pierwszy lokal w sprzedaży (gdy takiego nie ma — pierwszy z komórki). Cena przy lokalach w sprzedaży i zarezerwowanych to cena ofertowa; przy sprzedanych pokazujemy ją tylko w chmurce (ostatnia znana).
Cena za m² według metrażu
178 ofert · najedź na kropkę po szczegóły, kliknij, by otworzyć ofertę
Poziom dostępnych ofert w czasie
Liczba dostępnych mieszkań tydzień po tygodniu od 3 sie.
126 dostępnych ofert dziś
Tempo sprzedaży
Ile lokali już sprzedano i jakie mieszkania schodzą z oferty miesiąc po miesiącu.
49 z 178 sprzedanych
28%
Średnio 3,5 lokali na tydzień od początku pomiaru.
Mieszkania schodzące z oferty i wracające — miesiąc po miesiącu
Razem: zeszło 24 (w tym sprzedane 24) · wróciło 149 · netto +125
Kawalerki
7 zeszło
w tym sprzedane: 7
▲ 53 wróciło · netto +46
2 pokoje
16 zeszło
w tym sprzedane: 16
▲ 75 wróciło · netto +59
3 pokoje
1 zeszło
w tym sprzedane: 1
▲ 8 wróciło · netto +7
4+ pokoje
0 zeszło
w tym sprzedane: 0
▲ 13 wróciło · netto +13
w dół = mieszkania, które w danym miesiącu zeszły z oferty (pełny kolor — sprzedane, jasny — zarezerwowane) · w górę = wróciły do oferty, to głównie zerwane lub wygasłe rezerwacje · czarna kreska = netto · kolor = liczba pokoi · lokal liczony raz w miesiącu, per saldo
Cena inwestycji na tle konkurencji i transakcji
623 transakcji w okolicy (promień ~1 km, ostatnie 2 lata)
Powyżej cen okolicy
10 033 zł/m² oferty vs 9 781 zł/m² w okolicy (+3%)
Transakcje w okolicy
| Budynek | Transakcje | Mediana zł/m² | vs oferta |
|---|---|---|---|
| Aleja 1 Maja 123 · 428 m | 136 | 10 197 | +2% |
| Marcina Kasprzaka 3A · 113 m | 67 | 9 900 | -1% |
| Stefana Żeromskiego 1A · 935 m | 56 | 11 600 | +16% |
| Aleja 1 Maja 125 · 493 m | 52 | 10 261 | +2% |
| Srebrzyńska 12 · 265 m | 25 | 9 999 | -0% |
| Kpt. Stefana Pogonowskiego 44 · 859 m | 24 | 9 719 | -3% |
| Legionów 77 · 629 m | 14 | 8 385 | -16% |
| Srebrzyńska 49 · 551 m | 9 | 1 927 | -81% |
| Jana Pietrusińskiego 24/28 · 718 m | 6 | 8 320 | -17% |
| Długosza 28 · 764 m | 6 | 1 946 | -81% |
| Zygmunta Lorentza 10 · 643 m | 5 | 6 658 | -34% |
| Wapienna 16 · 751 m | 5 | 7 634 | -24% |
Projekty w okolicy
Inne inwestycje z mieszkaniami w sprzedaży w promieniu 500 m i 1 km od tej inwestycji.
- W promieniu 500 m jest 5 inwestycji z 159 mieszkaniami w sprzedaży.
- W promieniu 1 km jest 10 inwestycji z 419 mieszkaniami w sprzedaży.
Ceny mieszkań w promieniu 500 m według liczby pokoi
Kawalerki
36 ofert
tu: 47
338 tys.–370 tys.
ta inwestycja: 333 tys.–375 tys.
2 pokoje
71 ofert
tu: 59
394 tys.–486 tys.
ta inwestycja: 403 tys.–506 tys.
3 pokoje
45 ofert
tu: 7
484 tys.–681 tys.
ta inwestycja: 505 tys.–515 tys.
4+ pokoje
7 ofert
tu: 13
669 tys.–743 tys.
ta inwestycja: 525 tys.–622 tys.
inwestycje w okolicyta inwestycja (bledszy pasek)80% ofertśrodkowa połowa ofertmediana
Inwestycje w promieniu 500 m

Corso etap 2
VFM Real Estate
Polesie · 90 m
- Oferta
- 48 / 41
- Średnia cena za m²
9 836 zł/m²
- Bilans zmian cen
▲ +0▼ −0
- Cena od
- 329 571 zł
Corso
VFM Real Estate
Polesie · 90 m
- Oferta
- 73 / 28
- Średnia cena za m²
9 341 zł/m²
- Bilans zmian cen
▲ +85▼ −33
- Cena od
- 359 667 zł

Artepolis
Artepolis 1 Sp. z o.o.
Polesie · 170 m
- Oferta
- 110 / 42
- Średnia cena za m²
10 191 zł/m²
- Bilans zmian cen
▲ +18▼ −124
- Cena od
- 297 000 zł

Legionów 102
GLOBUD & TECH
Polesie · 240 m
- Oferta
- 76 / 32
- Średnia cena za m²
9 950 zł/m²
- Bilans zmian cen
▲ +187▼ −70
- Cena od
- 326 243 zł

Murapol Osiedle Faktoria
Murapol Real Estate
Polesie · 460 m
- Oferta
- 267 / 239
- Średnia cena za m²
9 901 zł/m²
- Bilans zmian cen
▲ +1 043▼ −2 634
- Cena od
- 338 570 zł
Liczymy aktywne oferty mieszkań na sprzedaż w Yandoo; inwestycja trafia do promienia według położenia jej pinu. Grupa pokoi z mniej niż 3 ofertami z ceną (metrażem, ceną za m²) nie ma paska. Najedź na punkt na mapie, by zobaczyć inwestycję, kliknij, by ją otworzyć.
Dane pochodzą z ofert inwestycji (dostępne i archiwalne) oraz z transakcji w okolicy (rejestr cen nieruchomości, promień ~1 km, ostatnie 2 lata). To ceny ofertowe, nie transakcyjne.